Radio Dielli

Albania
Kjo Radio mund të dëgjohet me një Kompjuter që përmban një program që "lexon" formatin mp3 si Windows Media Player, Real Player, iTunes, iPhone, iPad dhe shumë të tjerë. Të gjithë ne që jemi në Gurbet kemi mallin për vendin tonë, për të afërmit tanë, madje edhe për gurët e vendlindjes. Kur dëgjojmë një këngë apo valle shqip na duket sikur çmallemi pak me vendin tonë, sikur jemi atje dhe sikur i harrojmë pak problemet e ditës dhe mbushemi me energji të reja për të ecur përpara. Pikërisht këtë synon të bëjë Radio Dielli të krijojë disa momente çlodhëse për gurbetqaret shqiptarë kudo që janë.
Listen online:

Playlist (recent)

 • Gili - E din ti 2016

 • Aferdita Demaku - Lulzoj fusha lujzoj mali 2015

 • Labi - Qajin kur ta pish

 • Adrian Gaxha Lindon - Money 2016

 • Muzik - Dashnije Ritmike

 • Taulant Bajraliu - Nuk ta boj haram 2016

 • Blero - Nuk Mundem Pa Ty 2010

 • Mahmut Ferati - FAJTOR JAM

 • Fadili Vjosa - Moj Katile 2009

 • Shpat Kasapi - Ti Je Ajo

 • Bekim Bajraj - O sa shume te dua

 • V Mziu - Origjinale 2014

 • Valentino Mitaj - C je msu keq 2015

 • Baboo Darabuka Ft DJ Benity - Vallja e Rugoves 2016

 • Landi - Ajo e din 2016

 • Mc Xhedo Tony T - Like a Bomba 2016

 • Sherife Sherifi - Vetem ty te dashuroj

 • Astrit Belba - Ajde moj e holla 2016

 • Shyhrete Behluli - Gezim e Lote 2013

 • Meda - Drejtesi 2015